2012. augusztus 31., péntek

#3

délelőtt (igazából reggel, de mostmár hozzá kell szoknom, hogy a hajnal 9 az igazából már délelőttnek fog számítani napokon belül) j.-vel és k.-val elmentünk a könyvekért. változó árakat fizettünk, hisz nekem pl. nincs kémia faktos könyvem mint nekik, viszont k. meg mázlijára csomó könyvet örökölhet bátyjától, szóval így az én könyvem 26000 huf környékén volt. többre számítottam valamiért, de nagyon örülök, hogy "csak" ennyi lett. szép új könyvek, ezekből mostmár tanulni is kéne...na mind1, megnézegettem, az angol és német könyvünk új, mégpedig a traveller és a direkt. fogalmam sincs, mit várjak, de az eddigi angol könyvünk project alapú gagyiság volt, annál már csak jobb lehet. a német nem volt olyan rossz, bár ebbe belenézve is látszik, hogy kicsit magasabb szintű a dolog. a németfaktos könyvem viszont nagyon bejön, olyan könnyen tanulhatónak tűnik, és tele van szavakkal meg kifejezésekkel, megfelelő magyar fordítással, úgyhogy ebből hatásosabb lesz majd tanulni. az irodalom szöveggyűjtemény ijesztően vastag, na meg a bioszkönyv is, és mint bioszfaktos, tudom, hogy elejétől a végéig meg kell majd tanulnom. a többi könyvről annyira nincs mit mondanom, a vicces a lányok faktos kémiakönyve, amibe belenézve nem nagyon értettük a dolgokat j.-vel... hajrá csajok, küldöm az erőt a kémiához!

egyébként a faktok miatt most valamiért kevésbé parázok, hiszen ma feltették netre a leendő órarendet. még nem nagyon tudom, milyen lesz és hogyan fogom bírni, ehhez legalább egy hét próbaidő kell. a német fakt még nincs benne, a biosz viszont csütörtök első két óra, aminek örülök, mert szerdán remélhetőleg annak köszönhetően, hogy 6-7 óra olyan faktok, amikre én nem járok, talán hamar végzek, és lesz időm sokat tanulni, bioszra is. az egyetlen ijesztő a heti négy történelem, ami tényleg halál lesz. 
de legyünk vidámak és mosolygósak, a nap is süt és a madarak is csicseregnek. ma ötkor évnyitó, semmi kedvem matrózblúzba feszíteni ebben a melegben, dehát már hozzászokhattam volna...

jaj, és kiválasztottuk és megrendeltük a szülinapi ajándékom. gyönyörű, kényelmes franciaágy, nagyjából 4 hét múlva érkezik *_* kicsit megkésve, de annál nagyobb örömmel fogom majd várni hogy végre belevethessem magam.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése